Obec Zeleneč
Obec Zeleneč

Aktuální opatření v obci v souvislosti s vyhlášením celostátní karantény

Vážení spoluobčané,

v souvislosti s aktuálním rozhodnutím vlády o omezení pohybu na celém území ČR se na Vás obracím s několika novými informacemi..

Vážení spoluobčané,

v souvislosti s aktuálním rozhodnutím vlády o omezení pohybu na celém území ČR se na Vás obracím s několika novými informacemi.

NABÍDKA PRO SENIORY: Obec Zeleneč nabízí seniorům a spoluobčanům ve složité životní či zdravotní situaci z naší obce zajištění nákupů základních potravin, léků a také dovoz obědů. Koordinátorem pomoci pro občany v nouzi bude referentka Obecního úřadu Klára Drábková, kontaktovat ji můžete telefonicky na čísle 281 923 196, mobil 606 359 879 nebo případně e-mailem na obec@zelenec.cz.

ÚŘAD: Od pondělí 16. 3. bude dočasně uzavřen Obecní úřad pro osobní návštěvy. Nadále se budeme snažit poskytnout Vám maximální součinnost při řešení Vašich požadavků, prosíme však, abyste se na nás obraceli telefonicky, a to na pevnou linku 281 923 196, mobil 606 359 879 nebo prostřednictvím e-mailu na obec@zelenec.cz v upravených úředních hodinách Po a St 8.00 – 11.00.

ORDINACE MUDr. HENDLOVÉ: V nouzovém režimu bude v nadcházejících dnech fungovat také ordinace praktické lékařky MUDr. Aleny Hendlové. S ohledem na omezení kontaktu pacientů bude uzavřena čekárna a návštěva lékařky bude možná jen po předchozí telefonické domluvě v dohodnutém čase. Telefonicky bude možné se také domluvit na vystavení e-receptu, e-neschopenky. Pacienti mohou volat do ordinace na telefonní číslo 281 924 621.

ZUBNÍ ORDINACE MUDr. HUSINCOVÉ: Ordinace je uzavřena. Náhlé případy po telefonické konzultaci na telefonní číslo 281 925 614.

SVOZ TŘÍDĚNÉHO ODPADU: Opatření v obci se dotknou i svozu tříděného odpadu, který jsme se rozhodli z preventivních důvodů v tomto týdnu zrušit. Proto prosíme všechny občany, aby toto úterý 17. března nedávali před dům tříděný odpad. Toto opatření se netýká svozu popelnic, který probíhá beze změn.

NÁDRAŽÍ, HŘIŠTĚ: Čekárna na zastávce v Zelenči bude uzavřena. S ohledem na nařízení vlády budou i v naší obci dočasně uzavřena všechna hřiště, dětská, umělé plochy i venkovní workouty. Prosíme všechny občany, aby v této složité situaci respektovali nařízení vlády a doporučení lékařek, snažili se omezit kontakt s okolím a hřiště z preventivních důvodů nenavštěvovali.

Všechna rozhodnutí jsou preventivní. Obecní úřad a zastupitelé zřídili krizový štáb, který bude operativně rozhodovat o dalším postupu v závislosti na vývoji situace.

Předem děkujeme všem zodpovědným občanům za spolupráci a dodržování nařízených opatření a věříme, že se nám brzy podaří navrátit k běžnému životu.

Ing. Michael Husinec, starosta                                
V Zelenči 16. 3. 2020

Datum vložení: 16. 3. 2020 10:09
Datum poslední aktualizace: 16. 3. 2020 16:32
Autor: Referentka OÚ

Datum a čas

Dnes je pondělí, 28. 9. 2020, 20:14:35

Koronavirus - infolinka SZÚ

szu

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Zprávy do mobilu?

rozhlas

Fotogalerie

Poslední přidaná fotografie

Cyklostezka, autor: Natália Syrůčková