Czech POINT
Fotogalerie
zel_2014_5_00024 zel_2014_5_00025 zel_2014_5_00009 zel_2014_5_00015
Archiv
Přihlášení k odběru novinek

Aktuality

1 2 3 8

Dopoledne si s námi pojďte projít nově vysazenou Zelenečskou stezku století(m). Provede nás po ní odborník na slovo vzatý – dendrolog Pavel Kafka. Povypráví nejen o stromech na nové stezce, ale i o dalších dřevinách, které cestou potkáme. Na nových informačních tabulích si připomeneme události ze stoleté historie naší vlasti a zastavíme se v nádražní kavárně na kávičku a zákusek.
Stezka je dlouhá asi 5,5 km, a pokud se bojíte tak dlouhé vycházky, neházejte flintu do žita, ke zdolání delších úseků Vám pomůže zelenečský autobus.
Další podrobnosti se dozvíte na letácích, které jste jistě našli ve schránkách. Na komentovanou prohlídku vyrážíme v 11 hodin z louky od šapitó!

Odpoledne se pak projeďte legendárním autobusem Škoda 706 RTO, který byl pro svůj nezaměnitelný design několikrát oceněn, mimo jiné i na vyhlášené mezinárodní výstavě Expo 58.

Okružní jízda začíná vždy v celou hodinu ze hřiště, v XX:15 od nádraží a cca v XX:25 od Obory. Do autobusu si vezměte jen dobrou náladu, peníze netřeba.

Za zajištění autobusu, některých historických vozů a především za výbornou spolupráci velice děkujeme ředitelce ZŠ Janě Malé.

Doporučujeme Vám přinést si na odpolední program do šapitó deku. Topidla jsou sice zajištěna, ale zabalení do deky jistě přijde vhod.

Těšíme se na Vás!

Chceš zažít parkourový workshop přímo v Zelenči? Chceš se setkat s novými přáteli? Chceš umět další nové skoky? Tak tu máme pro tebe parkourový workshop Big Air! Pod dohledem parkourových trenérů si vyzkoušíš základní, ale i těžší parkourové triky. Dozvíš se také, jak správně trénovat a zlepšit své parkourové schopnosti. Budeme se věnovat různorodým sportovním činnostem se zaměřením na silovou výkonnost a vytrvalost. Máme pro tebe připravené parkourové hry. Řekneme ti vše co nevíš o parkouru, vyslechneš si mnoho rad a zkušeností trenérů, kteří se parkouru věnují devět a více let.

 

Příspěvek vyprší 2.12.2018.

Plavání v bazénu Vysokoškolského klubu v Brandýse nad Labem začíná v sobotu 6.10.2018.

Odjezdy obecního autobusu jsou:

  • 9,20 hod. od hřiště
  • 9,25 hod. od křižovatky ulic V Jezerech a Nad Lávkou v lokalitě Kaplička
  • 9,30 od restaurace „Ta Pravá“

Poplatek za krytí části nákladů spojených s nájmem bazénu a dopravy je 50,- Kč/osoba.

Přispějte do RETRO KOUTKU a podělte se o své vzpomínky či rodinnou historii!

Během doprovodného programu oslav si zavzpomínáme i na běžný život v uplynulém století.
Prohledejte tedy sklepy, půdy, garáže i kuchyně. Bude se hodit jak stylový mixér ze 60. let, tak
krabička od kávy z první republiky. Mrkací panenka i dřevěný vláček také najdou své obdivovatele.

Pokud máte doma něco, čím byste do retro koutku rádi přispěli, napište nám nebo rovnou pošlete
fotku na e-mail petra.picek@seznam.cz nebo tel.: 777 899 368, nejpozději do 9. října 2018. Vybrané
předměty vystavíme a po akci samozřejmě vrátíme. Děkujeme

Příspěvek vyprší 30.10.2018.

1 2 3 8