Czech POINT
Fotogalerie
zel_2014_5_00010 zel_2014_5_00011 zel_2014_5_00012 zel_2014_5_00028
Archiv
Přihlášení k odběru novinek

Zřízením obecní policie se zastupitelstvo zaobíralo již několikrát. Na suplování práce státní policie není obec vybavena – je to finančně náročné a neefektivní, jak ukazují konzultované zkušenosti z okolních obcí (Radonice, Jirny apod.). Efektivita zřízení obecní policie, která ročně přijde na minimálně 1,5 mil Kč je minimální, obecně občané očekávají řešení problémů, které jsou tak jako tak nad rámec kompetence obecní policie a spadají pod polici státní. Jediný smysl zřízení obecní policie by tak byl v oblasti dopravních přestupků a veřejného pořádku.
Situace nám ovšem není lhostejná, vnímáme problém bezpečnosti a získáváme další informace, jakož i monitorujeme zkušenosti z dalších, především okolních, obcí.

4 Responses to Obecní policie

 • Zdravím,

  popravdě nevidím žádný přínos v zavádění MP v naší obci. A pokud jde o MP a dopravní přestupky – šikanování za 54 km/h a lístků za parkování si i tak užijeme dost v Praze. Takže děkuji, nemám zájem 🙂 Osobně bych MP nejraději zrušil úplně…

 • Dobrý den,chci vědět kdy se ve Mstěticích bude řešit chodník,nebo aspon něco tomu podobného u hlavní silnice.Tady jde už o životy.Zrovna dnes měli všichni občané a zaměstnanci firem štěstí,řidička to ve velké rachlosti zaparkovala mezi ořechy a plot.Jen si představte,že vám po té silnice chodí vaše děti na vlak .Mstětice si řidiči pletou s dálnicí,ono by na každou stranu možná stačilo dát retardér jako máte vy v Zelenči.

  • Dobrý den
   ve schválené změně č. 3 se počítá s umístěním chodníku vpravo podél komunikace II/101 ve směru od nádraží do obce

   • To je hezký, ale chodník nikde.. Tohle bylo publikováno v roce 2012 a teď už je rok 2019.. To by mě zajímalo co doprdele na tom úřadě děláte..!!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *